Aktualności

Jezus Zmartwychwstał Alleluja ! Prawdziwie Zmartwychwstał ! Niech zmartwychwstanie także w Naszych sercach !

Jezus Zmartwychwstał Alleluja ! Prawdziwie Zmartwychwstał !
Niech zmartwychwstanie także w Naszych sercach !

Triduum paschalne 2018 w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania

Godziny Mszy św podczas Triduum paschalnego 2018

29.03.2018  Wielki Czwartek Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. W czasie Mszy św. dziekować będziemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa.

30.03.2018 Wielki Piątek liturgia rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej, która wyruszy z Krynicy do Sanktuarium o godz. 14.00. Bezpośrednio po zakończeniu Drogi Krzyżowej rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja przy Grobie Pańskim do północy.

W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 20.30. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym; o godzinie 23.00 zaśpiewamy 3 części Gorzkich Żali.

31.03.2018 Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w Sanktuarium o godz. 12.00 i 16.00.

- W Wielką Sobotę adoracja przy grobie po jednej godzinie według zwyczaju: od godz. 13.00 – do 18.00

O godzinie 15.00 drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia.

01.04.2018  Rezurekcja w Niedzielę o godzinie 6.00.

W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30.

Rozpoczeliśmy Wielki Post

Rozpoczeliśmy Wielki Post . Serdecznie zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ
W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek:
16.30 - dla dzieci
ok.18.30 - dla dorosłych

Przedstawienie pt.: " Podróż Czwartego Króla"

Zapraszamy serdecznie na przedstawienie pt.: "Podróż Czwartego Króla " w naszym wykonaniu. Będzie można je zobaczyć:
6 stycznia po Mszy Świętej o godz. 17.00
7 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10.30 i 17.00
14 stycznia po Mszy Świętej o godz. 17.00

06.01.2018 Święto Objawienia Pańskiego

Święto Objawienia Pańskiego - Epifania - Trzech Króli. Obowiązuje porządek Mszy św. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00

Święto Trzech Króli jest jednym z najstarszych świąt w Kościele. Obchodzono je na Wschodzie od III wieku, a na Zachód przedostało się pod koniec IV wieku.Słowo "Epifania" znaczy "objawienie". Epifania, podobnie jak Boże Narodzenie, przedstawia nam Boga, który staje się widzialnym, z tą różnicą jednak, że teraz nie tylko Żydom, ale i poganom okazuje Bóg Syna swego. Już Izajasz proroczo widzi Kościół pod figurą Jerozolimy, do której "napływa mnogość pogan, złoto i kadzidło przynosząc". (Iz 60 1-6)W tym dniu czcimy objawienie się Boga w widzialnej postaci.
Oficjalna nazwa święta brzmi Epifania. Terminem tym Grecy określali uroczysty wjazd władcy. Święcimy przybycie na ziemię wielkiego Króla, którego panowanie ogarnia nie tylko wszystkie kraje, ale cały wszechświat. Chrystus Król nawiedza swój Kościół - wiekuistą Jerozolimę, obdarzając ją skarbami łaski. Do Kościoła powołane są wszystkie narody. Cała tradycja chrześcijańska widzi w Mędrcach ze Wschodu pierwociny narodów pogańskich. Za nimi w bramy Kościoła Chrystusowego wchodzą coraz to nowe ludy. W ten sposób spełnia się proroctwo Izajasza, które czytamy w lekcji mszalnej.Powołanie do wiary zawiera w sobie powołanie do świętości. Bóg obdarzył nas światłem wiary, "abyśmy się stali uczestnikami dziedzictwa Świętych w światłości". Modlimy się o wierność naszemu powołaniu, która ma nas doprowadzić do oglądania Boga .Dary Mędrców mają znaczenie symboliczne. Oznaczają godność królewską Chrystusa (złoto), wypływającą z połączenia się natury ludzkiej (mirra) z Boską (kadzidło). Dlatego wyobrażają one samego Zbawiciela.W kościołach poświęca się te dary oraz kredę przeznaczoną do oznaczenia drzwi domów inicjałami trzech Mędrców i datą roku. Zwyczaj ten wiąże się z obrzędem ogłaszania w dniu świąt ruchomych. W pierwsze wielkie święto roku kalendarzowego w katedrach i głównych kościołach po odśpiewaniu Ewangelii kantor ogłasza daty niedziel i świąt okresu wielkanocnego.