Ogłoszenia parafialne

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Zesłanie Ducha Świętego (31.05.2020)

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i odpust w naszym Sanktuarium. 

2. Kalendarz liturgiczny i duszpasterski tego tygodnia: w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. W naszym Sanktuarium będzie niedzielny porządek Mszy św. Pierwsza Msza św. zostanie odprawiona o godz. 7.15 na Krynicy. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. prymicyjna, nasz pallotyński neoprezbiter będzie udzielał specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego na zakończenie Mszy św. 

- W poniedziałek o godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w intencji mieszkańców i gospodarzy Jośk;

- w środę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. 

- Od dzisiejszej uroczystości, pierwsza Msza św. w niedzielę będzie odprawiana w Kaplicy na Krynicy o godz. 7.15. Przed Mszą św. śpiewane będą godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

- we wtorek o godz. 21.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. tzw. papieska.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlili w intencji powołań przed wieczorną Mszą św. 

- w pierwszy piątek miesiąca zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. Adoracja Wynagradzająca przed Najświętszym Sakramentem. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Droga Krzyżowa w intencji rodzin prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

- w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 Różaniec w duchu fatimskim i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP.

- w sobotę o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne w intencji osób uzależnionych i ich rodzin, które zakończy się Mszą św. o godz. 24.00.

- W przyszłą niedziele o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców i gospodarzy wsi Wodzki; o godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w intencji mieszkańców i gospodarzy wsi Ściony, ta Msza św. będzie w kaplicy na Krynicy.

4. Bardzo dziękujemy za pomoc w uporządkowani Drogi Krzyżowej. Z serca Bóg zapłać.

5. Dziękujemy za ofiary na malowanie naszej świątyni: anonimowa 500 zł; anonim. 200 zł ; anonimowa z Markowa Wólki 500 zł; anonimowa 100 zł; Bóg zapłać. 

6. Ks. bp Janusz Stepnowski wydał dekret odwołujący ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w niedzielę i święta nakazane. Dekret odwołujący dyspensę obowiązuje od 6 czerwca 2020 r. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych i radiowych.