Center for Reconciliation

SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE

Ruch Spotkania Małżeńskie organizuje i zaprasza na organizowane weekendowe rekolekcje dla małżeństw w Sanktuarium Matki Bożej w Hodyszewie. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim i zaangażowaniu religijnym, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Zapraszamy zarówno tzw. „dobre małżeństwa”, jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty czy myślące o rozstaniu.

Wszelkich informacji udzielają i zgłoszenia przyjmują:

Bożena i Przemysław Sułkowscy

tel. 661 754 243 (dzwonić po 17.00)

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

oraz na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl

Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie swego uczestnictwa!

IKONA WSPÓLNOTY SPOTKANIA MAŁŻEŃSKIE

Symbolem duchowym troski o rodzinę w naszym Sanktuarium jest kopia figury Bambino Gesú poświęcona przez ks. biskupa Stanisława Stefanka w czasie „odpustu dziecięcego" w 2013 roku. Zrodziła się wtedy inicjatywa Księgi ofiarowania dzieci pod opiekę Matki Bożej Hodyszewskiej. Można tego dokonać na specjalnej deklaracji. Spotkało się to z ogromnym odzewem i radością rodziców. Modlimy sie za dzieci polecone naszej modlitwie w każdą środę w czasie Mszy św. nowennowej o godz. 19.00 i praktycznie każdego dnia w Modlitwie Wiernych.

Naszym zdaniem trzeba jednak pójść o krok dalej i włączyć we wspólnotę modlitwy rodziców i dzieci przez modlitwę wzajemną – rodziców za dzieci i dzieci za rodziców. Piękną modlitwą, uświęconą wielowiekową tracycją jest modlitwa różańcowa. Najlepszym sposobem jej przeżywania we wspólnocie jest powstawanie róż różańcowych złożonych z rodziców lub z dzieci. Będzie to piękny dar złożony Matce Bożej, ale także ogromna duchowa siła wstawiennicza, która będzie bronić naszych rodzin i dzieci, otwierając je na plany Bożej Opatrzności. Chcielibyśmy bo poszczególne róże nosiły imiona świętych. Można zapisywać się do następującyh Róż Różańcowych rodziców: św. Józefa, św. Jana Pawła, św. Wincentego Pallotiego, św. Jana XXII, św. Faustyny Kowalskiej; dziecięcych: św. Aniołów Stróżów, św. Mikołaja, św. Stanisława Kostki, św. Dominika Savio, św. Marii Goretti

Zachęcamy do włączenia się w tę incjatywę. Można to uczynić osobiście, drogą elektroniczną lub listownie, kierując swoją prośbę na adres Sanktuarium. Zachęcamy także do składania Deklaracji Ofiarowania Dzieci pod Opiekę Matki Bożej Hodyszewskiej.